wycieczki w gronie rodziny

WYCIECZKI W GRONIE RODZINY

Osiem wyznakowanych w sąsiedztwie kwatery szlaków turystycznych umożliwia uprawianie różnych form turystyki; rowerowej, pieszej, konnej, narciarskiej, kajakowej. Po zapoznaniu się z przebiegiem szlaków można zaplanować sobie dowolne wycieczki w zależności od potrzeb i możliwości kondycyjnych.

Wycieczki piesze dla mało wprawionych turystów np. dzieciom czy seniorom najlepiej organizować po czterech ścieżkach spacerowych o długości od 1 do 3 km. Bardziej wytrwali piechurzy mogą skorzystać ze Szlaku Archeologicznego o długości 75 km urządzając kilkunastokilometrowe wycieczki w kierunku Suraża lub Choroszczy. Na kwaterze można wypożyczyć kijki do Nordic Walking.

Rowerzyści mogą przemieszczać się na większe odległości do 50 km dziennie po wyznakowanych trzech szlakach rowerowych. W ich zasięgu są najbliższe miasta jak; Białystok, Choroszcz, Łapy, Suraż, Tykocin, oddalone od kwatery o kilkanaście km. Można w nich zwiedzić zabytki, skorzystać z oferty kulturalnej czy kulinarnej i wrócić na nocleg. kwatera posiada 5 rowerów do wypożyczenia.

Można zorganizować również na zamówienie spływy kajakowe z przewodnikiem po Narwiańskim Parku Narodowym. Weekendowe spływy rozpocząć można w odległych o kilkanaście km; Surażu, Uhowie a zakończyć w Kurowie, siedzibie NPN. W Waniewie warto przejść się kładką i przepłynąć 4 promami w poprzek doliny Narwi.

Przygotowywana jest również oferta spływów gondolą do 10 osób na najbliższym zalewie w Turośni  Kościelnej odległym o 4 km od kwatery. Skierowana będzie do osób mniej aktywnych, rodzin z dziećmi. Zalew wymaga jeszcze urządzenia mariny lub pomostu do cumowania łodzi.

Amatorzy jazdy konnej mogą skorzystać z przejażdżki bryczką spod kwatery. Jeźdźcy mogą wypożyczyć konie w najbliższych stadninach tj. Markowaszczyźnie (3km), czy Uhowie (9km) i zatrzymać sie na popas i nocleg na kwaterze. Dla jazdy konnej wytyczony został przez Dobrowodę Szlak Bojarski.

Zimą można uprawiać narciarstwo biegowe lub śladowe po znakowanych szlakach pieszych, prowadzących przez urozmaicone pod względem krajobrazu tereny. kwatera przystosowana będzie do pobytu zimowego oraz dysponować będzie kilkom parami nart biegowych.

 baza noclegowa

zajęcia dla grup zorganizowanych

szlaki turystyczne

historia Dobrowody