zajęcia dla grup zorganizowanych

ZAJĘCIA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

Klimat i atmosfera miejsca kwatery, nawiązująca do tradycji sprzyja organizowaniu warsztatów z rękodzieła ludowego. Pod wiatą dla kilkunastu osób organizowane będą warsztaty wikliniarskie, garncarskie, wyrobów ze słomy, rzeźbiarskie. W zależności od zainteresowania grupy osób takie warsztaty trwać mogą kilka dni. Ich uczestnicy mogą swoje wyroby zatrzymać jako pamiątki z warsztatów i pobytu.

W ramach projektów unijnych po uzyskaniu dofinansowania można będzie nieodpłatnie nauczyć sie starych zawodów takich jak; brukarstwo, strzecharstwo, przędzenie wełny na kołowrotku. W najbliższej okolicy zapoznać sie będzie można z tradycyjnym wypiekiem chleba na zakwasie, kwaszeniem ogórków, wędzeniem  tradycyjnych wędlin, wyrobem serów czy zawodem pszczelarza.

Okolice Dobrowody, w tym lasy nadają się do organizowania zawodów na orientację. Kwatera dysponuje szczegółowymi mapami, zielonymi punktami, które ustawia w terenie w zależności od stopnia trudności trasy i wymagań uczestników Z zawodami na orientację związane są również Questingi, gry terenowe, polegające na odgadywaniu haseł ukrytych w wierszowanym tekście oraz ich identyfikacji w terenie. Najbliższe questingi można przeprowadzić w Białymstoku, Choroszczy, Waniewie,Tykocinie.

Warsztaty wikliniarskie

Zapraszamy na warsztaty wikliniarskie, które odbywać się będą w marcowe weekendy 2017r. w agroturystyce Dobrowoda „Zdrój” 53. Warsztaty mają na celu nabycie umiejętności wyplatania tradycyjnych wiejskich koszy z wierzby i wikliny. Posiadają również wymiar terapeutyczny.

Zajęcia prowadzone będą pod kierunkiem autentycznego wiejskiego plecionkarza. W ramach warsztatów: lokal, narzędzia oraz surowce, serwis kawowy i ewentualnie, wg potrzeb, nocleg. Technikę wyplatania koszy można opanować już po dwóch weekendach. Preferowane są niewielkie grupy do kilku osób. Koszt warsztatów, rezerwacja miejsc oraz wszelkie dodatkowe informacje uzyskać mogą Państwo pod nr tel: 608650555 oraz poprzez kontakt mailowy: slawek.halicki@vp.pl lub agathalicka@gmail.com.

Przejażdżki bryczką i kuligi

Zapraszamy na przejażdżki bryczką (grupy 5-cioosobowe) oraz wozem konnym (grupy 10-cioosobowe) po Konnym Szlaku Bojarskim okolic Dobrowody. W okresie zimowym organizujemy kuligi saniami jednorazowo dla ok. 15 osób, całodniowo obsługując grupy nawet 50-cioosobowe. Dysponujemy wiatą turystyczną na biesiady dla ok. 50 osób, miejscem na ognisko ze stołem i ławami. Latem, dodatkowo zapraszamy na boisko do siatkówki oraz dmuchańce dla dzieci. Szczegóły i ceny ustalamy indywidualnie pod zamówienie. Kontakt pod nr tel: 608650555 oraz poprzez kontakt mailowy: slawek.halicki@vp.pl lub agathalicka@gmail.com.

 baza noclegowa

wycieczki w gronie rodziny

szlaki turystyczne

historia Dobrowody